Anasayfa / Haberler
BAŞKANIMIZIN KIBRIS BARIŞ HAREKATI MESAJI
Diğer Haber Başlıkları
| 20.Temmuz.2018 |
BAŞKANIMIZIN KIBRIS BARIŞ HAREKATI MESAJI

BAŞKANIMIZIN KIBRIS BARIŞ HAREKATI MESAJI

20 Temmuz 1974 tarihinde başlatılan harekât, yavru vatanda barışı sağlayan şanlı bir zaferdir.   Türk halkını zulüm ve vahşetten kurtaran Barış Harekâtının 44. yıl dönümü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Antlaşmalardan kaynaklanan haklarımızı kullanarak gerçekleştirdiğimiz barış harekatı, Kıbrıs’taki soydaşlarımızı zulümden kurtardığı gibi, bölgemizdeki barışı da güçlendirmiştir. Kahraman ordumuzun gerçekleştirdiği Barış Harekatı sonrası güven ve istikrar ortamında kurulup gelişen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, güçlü bir devlet yapısına kavuşmuştur.

Anavatan, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da her zaman yavru vatanın yanında olmaya devam edecektir. Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini desteklemeyi sürdürecek, gerek Kıbrıs Adasında, gerek Doğu Akdeniz de barış, özgürlük ve istikrar ortamının teminatı olacaktır.

Kıbrıs Türk Halkı'nın Barış ve Özgürlük Bayramını gönülden kutluyor, kurtuluş mücadelesinde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükran ve saygıyla anıyorum, halen hayatta olan gazilerimize sağlıklı, mutlu ve huzurlu ömürler diliyorum.

Tuğrul OZAN

Belediye Başkanı